O NÁS

Vítejte na stránkách DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s., spolku aktivních diabetiků a edukátorů, který, byl registrován 9.11. 2004. Spolek s celorepublikovou působností má sídlo v Havířově, při nestátním zdravotnickém zařízení ReDIam (revmatologická diabetologická a interní ambulance).

DIAKTIV sdružuje pacienty s diabetem s aktivním přístupem k léčbě a edukátory. Jsme jednou z mála organizací, která vyvíjí vlastní edukační činnost pro osoby s diabetem 1. typu, jejich rodinné příslušníky, přátele a další zájemce. Od roku 2016 intenzivně i pro osoby s diabetem 2. typu. Realizujeme vlastní edukační pobytové projekty i edukační činnost pro další zájemce (edukační programy pro rekondiční pobyty pořádané třetími stranami).

DIAKTIV realizuje především edukační projekty se zaměřením na motivaci a pacientskou gramotnost vedoucí k aktivnímu přístupu k léčbě. V těchto aktivitách je vlajkovou lodí Mezinárodní setkání věčně mladých diabetiků v Luhačovicích, kterého se každoročně účastní kolem dvou set lidí s DM1T. V roce 2018 a 2019 jsme spustili dva nové edukační projekty. První je zaměřen na motivaci mladých dospělých s diabetem typu 1 a ten druhý na edukaci a motivaci ke spolupráci u diabetu 2. typu. Oba projekty budou v roce 2020 pokračovat a zájemci naleznou možnost registrace v záložce Edukační projekty. Oba pobyty se uskuteční v Luhačovicích od 30.4.2020 do 3.5.2020 v Hotelu Harmonie II.

DIAKTIV obhajuje oprávněné zájmy nejen svých členů, ale všech osob s diabetem, ve vztahu ke zdravotním pojišťovnám, zdravotnickým zařízením (plátcům i poskytovatelům zdravotní péče), pomáhá vyjednávat udržitelné podmínky pro poskytování péče, úhradu léků a zdravotnickýh výkonů. V současné době intenzivně jednáme se zdravotními pojišťovnami na proplácení proužků do glukometrů, po té co došlo ke snížení jejich množství pro osoby s DM na perorálních antidiabeticích ze 400 ks na 100 ks ročně. Aktuální možnosti úhrady proužků a dalších pomůcek pro pacienty s diabetem naleznete v záložce Aktuality

DIAKTIV spolupracuje s dalšími pacientskými organizacemi v ČR I v zahraničí, s odbornou veřejností (diabetology, internisty, praktickými lékaři, zdravotními pojišťovnami, ministerstvem zdravotnictví ČR, akademií pacientských organizací, IDF (Inrenational diabetes federation) a dalšími subjekty.

DIAKTIV registruje zájemce, kteří chtějí podpořit pacientskou organizaci, která obhajuje jejich práva a zájmy.

Registrujeme zájemce o přidružené členství: ZDE

Po dokončení registrace získáte přístup k informacím, které Vám mohou pomoci orientovat se v problematice léčby, úhrad léčby a pomůcek, práv pacienta. V případě zájmu budete e-mailem informováni o připravovaných edukačních akcích pro osoby s diabetem a novinkách v léčbě diabetu