PACIENTSKÝ KONGRES

DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. si Vás opět po roce dovoluje pozvat na

Jubilejní XX. ročník Mezinárodního setkání věčně mladých diabetiků,

které se tradičně uskuteční v Luhačovicích v termínu od čtvrtku 15.11.2018 až do neděle 18.11.2018.

PŘIHLÁŠKA ZDE

Informace:

Projekt je určen jako obvykle diabetikům prvního typu a LADA, kteří upřednostňují, anebo chtějí upřednostňovat, aktivní přístup k léčbě a zároveň si své zdraví svévolně nepoškozují vlastním přičiněním (např. kouření, nepřiměřenou životosprávou apod.) U účastníků nehraje roli věk, ale typ diabetu, protože edukační program je zaměřen na potřeby právě této skupiny osob s DM. Samozřejmostí je účast „dorostu” s doprovodem. Účast jednoho člena doprovodu dítěte do 18 let, je za stejných finančních podmínek jako pro osobu s diabetem.

Účast dalších zájemců z řad rodinných příslušníků nebo přátel je stejně jako v minulosti za plnou úhradu nákladů možná.

Cena za účast je tvořena registračním poplatkem a cenou za ubytování a plnou penzi. Pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji bez KWC (společné na chodbě) v ubytovacích zařízeních LD Taťána je cena 1400,-Kč. Pro doprovod je cena 2000,-Kč. Ve Společenském domě je cena 1600 Kč a pro doprovod 2200 Kč.

Pro zájemce o ubytování ve standardním dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením v hotelu Vltava, je 1800,- Kč (2400,- Kč doprovod). V hotelu Litovel a vile Romana, je cena 1900,-Kč, doprovod zaplatí 2500,-Kč.

Jednolůžkové pokoje máme v omezené kapacitě k dispozici za příplatek 300,-Kč v Hotelu Vltava. Při obsazení třílůžkového pokoje je sleva 100 Kč na účastníka (Vltava, Romana). Doprovod dítěte (1 osoba) do 18 let, platí cenu jako osoba s diabetem. Lůžkovou kapacitu včetně typu pokojů a obsazenost si můžete zjistit přímo na rezervačním formuláři na www.diaktiv.cz Pokud půjde nabídka zadat, je kapacita ještě k dispozici. Rezervaci si udělejte co nejdříve. Pokud možno rezervujte dvojice, které spolu chcete sdílet ubytování v co nejkratší časové prodlevě. K dispozici je jen několik jednolůžkových pokojů, třílůžkové pokoje jsou k dispozici Hotelu Vltava (standard).

Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce. V ubytování Hotelu Litovel a Vltava, je snídaně poskytována ubytovatelem v místě ubytování. Proto si výjimky ve stravě dohodněte přímo s recepcí ubytovatele.

Jedete-li s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, musíte mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce “přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.

Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. č.ú. 2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte první část svého rodného čísla (bez čísla za lomítkem). Rezervace, které nebudou uhrazeny – připsány na náš účet do 30.9.2018 budou automaticky stornovány. Účastníci ze Slovenska mohou hradit poplatek v eurech v kurzu FIO banky pro den úhrady, pokud nebude dohodnuta s pořadatelem úhrada na místě.  IBAN: CZ5320100000002101464268 SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

V ceně je registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy (diabetická dieta 9/275gS případně individuální úpravy pokud budou vyznačeny v přihlášce) a veškerý uvedený oficiální program. Pobyt začíná ve čtvrtek 15.11.2018 registrací od 14 hodin, prvním jídlem je večeře od 18:30 do 19:30 hodin. První společná akce v rámci letošního luhačovického setkání bude u příležitosti Světového dne diabetu “Pochod proti diabetu”. Na společnou vycházku přihlášenou do sledovaného projektu IDF se vydáme v 16 hodin. Program bude letos zahájen ve 20 hodin v sále Společenského domu. Setkání končí v neděli  18.11.2018 snídaní.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým, který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí byla volena dle Vašich ohlasů a podnětů. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, inzulínové terapie, zdravotní a lázeňské péče, současná situace v úhradách pomůcek pro osoby s DM a další zajímavosti.

Ze sportovních aktivit se uskuteční tradiční turnaj ve volejbale, v kuželkách a petanque. Do turnaje jsou opět přihlášeny týmy ze Slovenska, se kterými změří síly tradiční i složené týmy rekreačních volejbalových hráčů. Již tradičně bude pro Vás rezervována kapacita Městské plovárny. Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete obesláni s nabídkou účasti na edukačních blocích a workshopech.

Věříme, že využijete další možnosti k načerpání nových poznatků a zkušeností, ke sportování, setkání s přáteli a k navázání přátelství nových. Vzhledem ke zkušenostem z minulých setkání, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.

Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce členství.

Upozornění: V případě zrušení pobytu budou ze zálohy placeny stornovací poplatky. Bez storna lze zrušit pobyt do 27.9.2018

Účast na programu bez rezervace ubytování a stravování je možná po registraci a úhradě. Pokud si zajistíte vlastní ubytování, máte možnost využít po uhrazení poplatku (cenu sdělíme na vyžádání) společné stravování. Nebo se zúčastnit jen programu po registračního poplatku ve výši 200,- Kč na účet nejpozději do 10.11.2018 nebo na místě v hotovosti.

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým DIAKTIV.

Vzdálenosti jednotlivých ubytovacích kapacit od centra dění ve Společenském domě.

LD Taťána                           400m

Hotel Vltava                       450m

Hotel Litovel                      600m

Vila Romana                      500m