PACIENTSKÝ KONGRES

DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. si Vás opět po roce dovoluje pozvat na

Jubilejní XX. ročník Mezinárodního setkání věčně mladých diabetiků,

které se tradičně uskuteční v Luhačovicích v termínu od čtvrtku 15.11.2018 až do neděle 18.11.2018.

PROGRAM

Informace:

Projekt je určen jako obvykle diabetikům prvního typu a LADA, kteří upřednostňují, anebo chtějí upřednostňovat, aktivní přístup k léčbě a zároveň si své zdraví svévolně nepoškozují vlastním přičiněním (např. kouření, nepřiměřenou životosprávou apod.) U účastníků nehraje roli věk, ale typ diabetu, protože edukační program je zaměřen na potřeby právě této skupiny osob s DM. Samozřejmostí je účast „dorostu” s doprovodem. Účast jednoho člena doprovodu dítěte do 18 let, je za stejných finančních podmínek jako pro osobu s diabetem.

Účast dalších zájemců z řad rodinných příslušníků nebo přátel je stejně jako v minulosti za plnou úhradu nákladů možná.

Cena za účast je tvořena registračním poplatkem a cenou za ubytování a plnou penzi. Pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji bez KWC (společné na chodbě) v ubytovacích zařízeních LD Taťána je cena 1400,-Kč. Pro doprovod je cena 2000,-Kč. Ve Společenském domě je cena 1600 Kč a pro doprovod 2200 Kč.

Pro zájemce o ubytování ve standardním dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením v hotelu Vltava, je 1800,- Kč (2400,- Kč doprovod). V hotelu Litovel a vile Romana, je cena 1900,-Kč, doprovod zaplatí 2500,-Kč.

Jednolůžkové pokoje máme v omezené kapacitě k dispozici za příplatek 300,-Kč v Hotelu Vltava. Při obsazení třílůžkového pokoje je sleva 100 Kč na účastníka (Vltava, Romana). Doprovod dítěte (1 osoba) do 18 let, platí cenu jako osoba s diabetem. Lůžkovou kapacitu včetně typu pokojů a obsazenost si můžete zjistit přímo na rezervačním formuláři na www.diaktiv.cz Pokud půjde nabídka zadat, je kapacita ještě k dispozici. Rezervaci si udělejte co nejdříve. Pokud možno rezervujte dvojice, které spolu chcete sdílet ubytování v co nejkratší časové prodlevě. K dispozici je jen několik jednolůžkových pokojů, třílůžkové pokoje jsou k dispozici Hotelu Vltava (standard).

Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce. V ubytování Hotelu Litovel a Vltava, je snídaně poskytována ubytovatelem v místě ubytování. Proto si výjimky ve stravě dohodněte přímo s recepcí ubytovatele.

Jedete-li s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, musíte mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce “přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.

Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. č.ú. 2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte první část svého rodného čísla (bez čísla za lomítkem). Rezervace, které nebudou uhrazeny – připsány na náš účet do 30.9.2018 budou automaticky stornovány. Účastníci ze Slovenska mohou hradit poplatek v eurech v kurzu FIO banky pro den úhrady, pokud nebude dohodnuta s pořadatelem úhrada na místě.  IBAN: CZ5320100000002101464268 SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

V ceně je registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy (diabetická dieta 9/250gS případně individuální úpravy pokud budou vyznačeny v přihlášce) a veškerý uvedený oficiální program. Pobyt začíná ve čtvrtek 15.11.2018 registrací od 14 hodin, prvním jídlem je večeře od 18:30 do 19:30 hodin. První společná akce v rámci letošního luhačovického setkání bude u příležitosti Světového dne diabetu “Pochod proti diabetu”. Na společnou vycházku přihlášenou do sledovaného projektu IDF se vydáme v 16 hodin. Program bude letos zahájen v 19:45 hodin v sále Společenského domu. Setkání končí v neděli  18.11.2018 snídaní.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým, který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí byla volena dle Vašich ohlasů a podnětů. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, inzulínové terapie, zdravotní a lázeňské péče, současná situace v úhradách pomůcek pro osoby s DM a další zajímavosti.

Ze sportovních aktivit se uskuteční tradiční turnaj ve volejbale, v kuželkách a petanque. Do turnaje jsou opět přihlášeny týmy ze Slovenska, se kterými změří síly tradiční i složené týmy rekreačních volejbalových hráčů. Již tradičně bude pro Vás rezervována kapacita Městské plovárny. Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete obesláni s nabídkou účasti na edukačních blocích a workshopech.

Věříme, že využijete další možnosti k načerpání nových poznatků a zkušeností, ke sportování, setkání s přáteli a k navázání přátelství nových. Vzhledem ke zkušenostem z minulých setkání, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.

Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce členství.

Upozornění: V případě zrušení pobytu budou ze zálohy placeny stornovací poplatky. Bez storna lze zrušit pobyt do 27.9.2018

Účast na programu bez rezervace ubytování a stravování je možná po registraci a úhradě. Pokud si zajistíte vlastní ubytování, máte možnost využít po uhrazení poplatku (cenu sdělíme na vyžádání) společné stravování. Nebo se zúčastnit jen programu po registračního poplatku ve výši 200,- Kč na účet nejpozději do 10.11.2018 nebo na místě v hotovosti.

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým DIAKTIV.

Vzdálenosti jednotlivých ubytovacích kapacit od centra dění ve Společenském domě.

LD Taťána                           400m

Vila Dagmar                       370m

Hotel Vltava                       450m

Hotel Litovel                      600m

Vila Romana                      500m