O NÁS

Vítejte na stránkách DIAKTIV spolku aktivních diabetiků a edukátorů, který, byl registrován 9.11. 2004. Spolek s celorepublikovou působností má sídlo v Havířově, při nestátním zdravotnickém zařízení ReDIam (revmatologická diabetologická a interní ambulance).

DIAKTIV sdružuje diabetiky s aktivním přístupem k léčbě, založeném na kvalitní edukaci (vzdělávání) diabetiků. Jsme jednou z mála organizací, která vyvíjí edukační činnost především pro diabetiky prvního typu, jejich rodinné příslušníky přátele a další zájemce.

DIAKTIV realizuje především edukační projekty se zaměřením na motivaci k aktivnímu přístupu k léčbě. V těchto aktivitách je vlajkovou lodí Mezinárodní setkání věčně mladých diabetiků v Luhačovicích, kterého se každoročně účastní kolem dvou set lidí s DM. V posledním roce realizujeme edukační program I pro osoby s diabetem druhého typu, především  pro Pobočné spolky Svazu diabetiků ČR

DIAKTIV obhajuje oprávněné zájmy nejen svých členů, ale všech osob s diabetem, ve vztahu ke zdravotním pojišťovnám, zdravotnickým zařízením (plátcům i poskytovatelům zdravotní péče), pomáhá vyjednávat udržitelné podmínky pro poskytování péče, úhradu léků a zdravotnickýh výkonů.

DIAKTIV spolupracuje s dalšími pacientskými organizacemi v ČR I v zahraničí, s odbornou veřejností, ministerstvem zdravotnictví ČR, akademií pacientských organizací, IDF (Inrenational diabetes federation) a dalšími subjekty.

Registruje zájemce o přidružené členství: ZDE